Noc kostelů – 2. června

Noc kostelů – 2. června

Celorepubliková akce Noc kostelů, která se letos uskuteční již po patnácté, proběhne v pátek 2. června. Přihlášených je více jak 1 400 kostelů a modliteben z různých církví, které připravily bohatý kulturně-duchovní program.

V našem regionu se do akce zapojila také modlitebna Církve adventistů sedmého dne v Návsí. „Chtěli jsme podpořit tento projekt a otevřít dveře naší modlitebny veřejnosti“, uvedl duchovní této církve Jan Bucha. Prostory modlitebny mohou zájemci navštívit od 17.00 do 22.00 hodin. Čeká je i zajímavý program. „Pokud rádi zpíváte, pak se od 18.30 hodin můžete zapojit do společných křesťanských chval. Od 19.00 hodin zazní přenáška Marka Škrly „Příběhy Bible minulé i budoucí“. Biblické příběhy nás můžou oslovit i v dnešní době, protože jsou nadčasové, zajímavé, stále motivující a humor nevyjímaje“ prozrazuje a zve Jan Bucha. Program bude přenášen také online prostřednictvím YouTube: CASD Návsí.

Noc kostelů nabídla široké veřejnosti v České republice poprvé v roce 2009 možnost navštívit kostely a modlitebny a poznat nejen jejich kulturní hodnotu, ale také seznámení s křesťanstvím prostřednictvím hudby, výtvarného umění, divadelního představení, rozhovoru či setkání. Podrobný přehled a program je uveden na stránkách www.nockostelu.cz