Pathfinder

Pathfinder

Počátky našeho oddílu sahají do října 2020, kdy jsme se v počtu šesti dětí a dvou dospělých začali setkávat na nepravidelných sejitích a přespávačkách.

Od ledna 2021 byl oddíl oficiálně zaregistrován ve státem podporované křesťanské organizaci skautského typu – Klub Pathfinder a naše setkávání získala oficiální formu.

Od té doby se setkáváme každou první neděli v měsíci dopoledne a jednou za tři měsíce máme i víkendovou přespávačku ze soboty odpoledne do nedělního poledne. Naše počty se taktéž rozrostly o dalších 8 dětí ve věku od šesti do čtrnácti let.

V červnu 2022 jsme se zúčastnili celorepublikového klubového srazu na akci zvané Helfštýn a v srpnu stejného roku jsme dokonce měli ve spojení s oddílem z vedlejší vesnice vlastní tábor.

Na schůzkách probíráme zábavnou formou nejrůznější témata, převážně laděna skautským stylem v duchu křesťanských hodnot. Hrajeme deskové i venkovní hry a chodíme na výpravy do terénu za poznáváním přírody.

Moc rádi mezi sebe přivítáme i další kamarády, kteří by měli zájem se v menší skupince s partou kamarádů něčemu novému kolem sebe přiučit.

Za vedoucí tým, Daniela