Co Vám nikdo nenařídí, ale ani nezakáže?

Vážení přátelé,

za oddělené zdraví vám nabízíme on-line Klub zdraví s Romanem Uhrinem.

Termín    úterý 6. dubna od 18.00 hodin
Téma       Co vám nikdo nenařídí, ale ani nezakáže?
                K podpoře vlastní imunity nepotřebujeme povolení!
                Dobrá imunita není zárukou, je však jedním z nejlepších
                předpokladů v úspěšném boji s nemocí…
Přednáší Roman Uhrin
Odkaz     https://youtu.be/y_hTxV0UOtY

Přenos bude živě, tzn. bude možné pokládat přednášejícímu dotazy, a to buď přímo na chatu přenosu nebo přes mail klubyzdravi@gmail.com

Přeji vám hodně požehnání i ve složité době.

Radek Kantor
za odd. zdraví

Benefiční koncert v jablunkovském muzeu Bible

Po přehodnocení současné situace se plánovaná benefice uskuteční v náhradním termínu, který bude stanoven dodatečně.

R. Hrubý

Ježíš a odpuštění – předvelikonoční cyklus setkávání

Přijměte pozvání na třetí ročník cyklu předvelikonočního rozjímání na téma Ježíš Kristus a odpuštění, který také letos proběhne každé úterý ve Světovém Muzeu a Knihovně Bible v Jablunkově. Cyklus začíná již toto úterý, 10. března 2020 od 17 hodin.

Zajímavý program bohoslužeb s hudebními vystoupeními, zamyšlením a silnými osobními zkušenostmi připravilo vedení města Jablunkova, Muzeum Bible a pořádající církve na Jablunkovsku. I letos se můžete těšit na bohatý program. Jste srdečně zváni k osobnímu setkání. Program budete moci sledovat také on-line na www.muzeumbible.cz.

Celý cyklus bude uzavřen benefičním koncertem Mariana Jurečky, který proběhne v sobotu 25. dubna 2020 od 16 hodin v kostele Božího Těla v Jablunkově. Marian Jurečka a jeho hosté podpoří Muzeum Bible. Nad beneficí převzala záštitu poslankyně Parlamentu ČR Pavla Golasowská.

Cesta ke svobodě

Srdečně Vás zveme v sobotu 29. února 2020 na setkání se zajímavým hostem.

Tím bude Lenka Bouška z Třince. Povypráví nám svůj životní příběh o své cestě od drogové závislosti ke svobodě.

Setkání začne ve 13.30 hodin.

Na cestě ke Králi …

Přijměte pozvání na novoroční program, který se uskuteční v naší modlitebně 11. ledna od 14 hodin.

Programem nás provedou naší hosté z Karviné. Mluveným slovem pastor a vězeňský kaplan Jan Fürst, písněmi a hudbou chválící skupina mládežníků.

Během programu budou rozdány novoroční verše – záložky s biblický textem. Těšíme se na setkání.

Benefiční koncert v jablunkovském muzeu Bible

qartet

V neděli 24. listopadu 2019 se nevšední prostory Světového muzea a knihovny Bible v Jablunkově na chvíli stanou koncertním sálem. V 16 hodin zde totiž vystoupí křesťanská skupina Qartet z Vojkovic, která se formou benefičního koncertu rozhodla přispět na dobrou věc.

Dobrovolné vstupné bude určeno na projekt sociální pomoci na Jablunkovsku.

Výtěžek z předcházejících benefičních koncertů byl zacílen na potřebné rodiny v našem okolí. Jednalo se o pomoc konkrétním dětem, například při úhradě zdravotních pomůcek, oblečení, zájmových kroužků, školních potřeb nebo obědů ve škole.

Koncert pořádá sbor Církve adventistů sedmého dne v Návsí ve spolupráci s odborem sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Jablunkov a se společností ADRA o.p.s.

R.Hrubý

Zde ke stažení pozvánka v pdf: Pozvánka Qartet 24. 11. 2019

Koncert Mirgová – Skleničková v Muzeu Bible

Mirgová Skleničková

Pomoc pro babičku a vnučky

Pavel Kantor Závěrem minulého roku se v nevšedních prostorech Světového muzea a knihovny Bible v Jablunkově uskutečnil benefiční koncert třineckého písničkáře Pavla Kantora. Koncert organizovalo sborové společenství Církve Adventistů sedmého dne z Návsí ve spolupráci s MěÚ Jablunkov a humanitární organizací Adra.

„Výtěžek z benefice jsme opět chtěli věnovat potřebným lidem v našem regionu. Uvědomujeme si, že posláním církví je pomáhat bližním, a jsme rádi, že formou beneficí můžeme na jablunkovsku pomáhat už sedmým rokem“, uvedl pastor Hynek Dona.

Na základě doporučení ze ZŠ Hrčava se organizátoři rozhodli věnovat celou částku ve výši 41 151 Kč paní Štefánii Štetiarové a jejím vnučkám Kristýnce a Dominičce. Paní Štetiarová je vdova, která se z lásky rozhodla postarat o své dvě vnučky z Plzně v situaci, kdy jejich rodiče toho nebyli schopni. „Pokud bych to neudělala, tak by obě skončily v dětském domově. Vzala jsem je k sobě domů a zajistila vše potřebné, aby mohly navštěvovat 1. stupeň Základní školy“, uvedla se slzami v očích paní Štetiarová během setkání na hrčavské škole, kterého se zúčastnili, kromě pastora Hynka Dony, také vedoucí učitelka Ivana Robenková a jablunkovský starosta Jiří Hamrozi.

Výše daru paní Štetiarovou zaskočila a měla velkou radost, že bude mít konečně možnost koupit např. pračku a další potřebné věci, aby zajistila dobré zázemí pro své vnučky. Radost a dobrý pocit můžou mít také všichni, kteří se benefice zúčastnili a akci podpořili.

R. Hrubý

Babička

zleva: Hynek Dona, Ivana Robenková, Štefánia Štetiarová, Jiří Hamrozi

Benefiční koncert v jablunkovském muzeu Bible

Benefice Pavel Kantor 25.11.2018-1Benefiční koncert v jablunkovském muzeu Bible

V neděli 25. listopadu 2018 se nevšední prostory Světového muzea a knihovny Bible v Jablunkově na chvíli stanou koncertním sálem. V 16 hodin zde totiž vystoupí písničkář Pavel Kantor z Třince, který se formou benefičního koncertu rozhodl přispět na dobrou věc.

Pavel Kantor zpívá písně, které si většinou sám skládá a textuje. Jsou silně ovlivněny jeho životním stylem, jeho vztahem k přírodě a jeho aktivním křesťanstvím. Žánrově se pohybuje na pomezí folku, který je kořeněn výlety do oblastí folkrocku, popu, blues a snad i šansonu. Jeho specialitou jsou tzv. “zoologické písničky” pro děti.

Dobrovolné vstupné bude určeno na projekt sociální pomoci na Jablunkovsku. Výtěžek z předcházejících benefičních koncertů byl zacílen na potřebné rodiny v okolí. Jednalo se o pomoc konkrétním dětem, například při úhradě zdravotních pomůcek, oblečení, zájmových kroužků, školních potřeb nebo obědů ve škole.

 Koncert pořádá sbor Církve adventistů sedmého dne v Návsí ve spolupráci s odborem sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Jablunkov a se společností ADRA o.p.s.

 R.Hrubý

Benefice – beskydský komorní orchestr

Beskyd komorníBenefice – Beskydský komorní orchestr

Přijměte pozvání na benefiční koncert Beskydského komorního orchestru, který se uskuteční v neděli 27. května 2018 od 16 hodin ve Světovém Muzeum a Knihovně Bible v Jablunkově. Výtěžek bude určen ve prospěch těžce postiženého dítěte z Bocanovic, dofinancování vysokozdvižné plošiny.

Koncert je realizován ve spolupráci s Jacki – Jablunkovské centrum kultury a informací. Záštitu nad koncertem převzala Mgr. Pavla Golasowská, poslankyně PSP České republiky a Ing. Jiří Hamrozi, starosta Jablunkova.

Koncert podpořila také jablunkovská farnost, Slezská církev evangelická A.V. v Návsí a Církev adventistů sedmého dne v Návsí. Děkujeme za pomoc i okolním farnostem a sborům.

Koncert bude vysílán také živě na www.MuzeumBible.cz