Benefiční koncert v jablunkovském muzeu Bible

Benefice - 26.11.2017

V neděli 26. listopadu 2017 se nevšední prostory Světového muzea a knihovny Bible v Jablunkově na chvíli stanou koncertním sálem. V 16.00 hodin zde totiž vystoupí regionální křesťanská skupina PianoForte, která se touto formou benefičního koncertu rozhodla přispět na dobrou věc.

Členové PianoForte spolu hrají již několik let a najdeme mezi nimi jak nadšené amatéry, tak také budoucí profesionály, kteří se na svou dráhu připravují na různých hudebních školách. Příjemný poslech zajišťuje také použití více druhů doprovodných nástrojů – od kytary, klavíru nebo flétny až po několikery housle.

Dobrovolné vstupné bude určeno na projekt sociální pomoci na Jablunkovsku. Výtěžek z předcházejících benefičních koncertů byl zacílen na potřebné rodiny v okolí. Jednalo se o pomoc konkrétním dětem, například při úhradě oblečení, zájmových kroužků, školních pomůcek nebo obědů ve škole.

Koncert pořádá sbor Církve adventistů sedmého dne v Návsí ve spolupráci s odborem sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Jablunkov a se společností ADRA o.p.s.

R.Hrubý

Pozvánka ke stažení v pfd
 

Benefiční koncert v Jablunkově

Srdečněbenefice-jablunkov-9-12-2016 Vás zveme na benefiční adventní koncert, který se uskuteční v pátek 9. prosince 2016 od 18 hodin v kinosále jablunkovské radnice. Můžete se těšit na hudební zážitek v podání asi čtyřicetičlenného Pěveckého sboru Ireny Szurmanové, který má za sebou již více jak dvacetiletou historii. Smíšený sbor tvoří zpěváci z našeho blízkého okolí – od Jablunkova až po Český Těšín.

Zakladatelka, skladatelka, klavíristka a dirigentka Irena Szurmanová je absolventkou třinecké LŠU, vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě (klavír a skladbu) a ve studiu pokračovala na pražské HAMU (kompozice). V současné době působí jako pedagog na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, kde vyučuje skladbu, hudební teorii a improvizaci.

Dobrovolné vstupné bude určeno na projekt sociální pomoci na Jablunkovsku. Výtěžek z předcházejících benefičních koncertů byl použit pro pomoc sociálně slabším rodinám. Jednalo se o pomoc konkrétním dětem, například při úhradě oblečení, zájmových kroužků, školních pomůcek nebo obědů ve škole.

Koncert organizuje sbor Církve adventistů sedmého dne v Návsí ve spolupráci s odborem sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Jablunkov a ADRA o.p.s.

R. Hrubý

Když stáří zavolá

Podle průa-radomska-24-11-2016-pozvanka_01zkumů jsou starci a stařeny dle teeanegerů všichni, komu již bylo třicet čtyři. Pro některé firmy to jsou čtyřicátníci. Podle třicátníků začíná stáří v 65 letech, podle pětašedesátníků v pětasedmdesáti. Oficiální datum, odkdy začíná v životě lidí stáří, však neexistuje. Se stářím se v nějaké formě dříve nebo později setká každý. Problematika stáří sebou přináší řadu otázek.

Knihovna Návsí ve spolupráci s Církvi adventistů sedmého dne v Návsí připravila besedu na téma „Když stáří zavolá“, která se uskuteční ve čtvrtek 24. listopadu od 17 hodin v náveské knihovně. Besedu povede psychoterapeutka Bc. Andrea Radomská, DiS.

R. Kantorová

Hlavu vzhůru, rodiče!

m-mikulkova-14-11-2016-pozvanka_01„Je důležitější připravit děti na cestu, než cestu pro děti“, říká sociální pedagožka Mgr. Milena Mikulková ve své knize Hlavu vzhůru, rodiče! Na výchovu selským rozumem.

Je rodičovství umění, nebo jen správná technika, strategie? Co všechno se promítá do našich výchovných záměrů? Kdy a kde se učíme být rodiči? Podle čeho měříme, zda jsme nebo nejsme dobrými rodiči? Co děti skutečně od rodičů potřebují a co je spíš na škodu? Jak dětem nezkazit dětství? Schopnost dobře vychovat své dítě předpokládá porozumět sobě, svým náhledům, ale zároveň porozumět potřebám dítěte. Někdy je velmi těžké rozlišit, kdo koho vlastně vychovává.

Knihovna Návsí připravila na pondělí 14. listopadu od 17 hodin besedu s Mgr. Milenou Mikulkovou o rodičovství a zásadních principech výchovy dětí od útlého dětství až po jejich osamostatnění. Během setkání proběhne také autogramiáda její knihy.

 

R.Kantorová

Jubileum sboru Návsí

Jub 105

Společná procházka na nejvýchodnější bod ČR

Výstřižek Srdečně Vás zveme na nenáročnou společnou procházku během sobotního odpoledne 23. července 2016.
Cílem bude nejvýchodnější bod České republiky v Bukovci, který v příjemném lesním prostředí nabízí prostor pro relax (lavičky) a sdílení. Společně můžeme diskutovat s Marcelou a Janem Fürstovými, kteří budou našimi hosty.

Sraz zájemců: V 15.30 hodin na parkovišti u skiareálu Kempaland v Bukovci.
Doporučujeme sportovní oblečení a obuv. Více info: R. Hrubý – tel.: 608 703366

Benefiční koncert v Jablunkově

Benefice 9.1.2016

Srdečně Vás zveme na novoroční benefiční koncert, který se uskuteční v sobotu 9. ledna 2016 od 16 hodin v kinosále jablunkovské radnice. Na koncertu se můžete těšit na hudební zážitek v podání křesťanské skupiny SION. Jedná se o pětičlennou mužskou skupinu z Bystřice nad Olší, jejíž repertoár tvoří duchovní písně.

Dobrovolné vstupné bude určeno na projekt sociální pomoci na Jablunkovsku. Výtěžek z předcházejících benefičních koncertů byl použit pro pomoc sociálně slabším rodinám. Jednalo se o pomoc konkrétním dětem, například při úhradě oblečení, zájmových kroužků, školních pomůcek nebo obědů ve škole.

Koncert organizuje sbor Církve adventistů sedmého dne v Návsí ve spolupráci s odborem sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Jablunkov a ADRA, o.p.s.

R.Hrubý

Benefiční koncert – Kašlík family

Benefice - 5.12.2015 Český TěšínBenefiční koncert – Kašlík family

Srdečně Vás zveme na křesťanský benefiční koncert, který se uskuteční v sobotu 5. prosince 2015 od 17 hodin ve sborovém domě Církve adventistů sedmého dne na ul. Krátká 2 v Českém Těšíně. Můžete se těšit na hudební zážitek v podání skupiny Kašlík family.

Jedná se o čtyři sourozence a jejich partnery, které spojuje nejen láska k hudbě, ale také k Bohu. Účast bude mezinárodní, protože se do Českého Těšína sjedou z Moravy, Slovenska a Rakouska. Vzhledem k tomu,  Více >

Doprovázení jako nástroj komunikace s umírajícími a pozůstlými

pozvanka doprovazeni knihovna 12.11.2015

Přednáška s diskuzí na téma

„Doprovázení jako nástroj komunikace s umírajícími a pozůstalými“

(Andrea Radomská)

 čtvrtek 12. listopadu 2015, 17.30 hodin, knihovna Návsí

Stáří a umírání se dříve či později bude týkat každého z nás. Přesto je toto téma ve veřejném prostoru opomíjené, ne-li přímo tabuizované. Náš život je cesta, má začátek i konec. Když jdeme životem, umíme být stateční a veselí. Když ale na svět přicházíme a když z něj odcházíme, často tolik sil nemáme. Potřebujeme mít nablízku ty, kteří nám rozumějí.

Více >

Bolívie země chudá i bohatá

Bolivie Kantor 20151031sobotu 31. října bude naším hostem kazatel Milan Kantor. Je to rodák z Bystřice nad Olší, který v současné době působí ve městech Uherské Hradiště a Uherský Brod.

Dopoledne od 10.30 hodin nám bude sloužit kázáním z Božího Slova. Po společném obědě budeme mít možnost si od 13.30 hodin vyslechnout jeho „osobní zpověď“ z cesty do daleké Bolívie, kterou letos navštívil.

„Bolívii jsem navštívil začátkem roku s dalšími deseti lidmi. Téměř měsíc jsme působili ve městě Cochabamba při dokončování jedné z desítek modliteben, které v tomto městě existují. To byl také důvod, proč jsem do Bolívie jel. Ten důležitější důvod si však nechám jako překvapení až na osobní setkání. Kromě toho jsme také měli možnost cestovat na významná místa v Bolívii a navštívit největší solné jezero na světě, stříbrné doly v nadmořské výšce 4000 m, snad největší sochu Krista na světě, horské lázně a mnoho dalších zajímavostí“ uvedl Milan Kantor

R. Hrubý